Pre stiahnutie nôt sa prosím prihláste.

Notypiesni.sk - noty, ktoré znejú


Stránka NOTYpiesni.sk vznikla v roku 2013 ako prvá webová stránka poskytujúca digitálne noty na Slovensku. Bol to čas, kedy sme si všimli, že digitalizácia v IT oblasti prenikla aj do hudobného sveta a priniesla so sebou obrovskú zmenu, o ktorú sme sa s vami, našimi zákazníkmi, chceli podeliť.

Predstava, ako muzikant cestuje na svoje vystúpenie s kufríkom plným nôt sa už pomaly stávala minulosťou... Vďaka digitálnym notám bolo zrazu možné mať niekoľko desiatok dokonca aj stoviek nôt k dispozícii vo svojom počítači, tablete alebo telefóne a v prípade potreby si ich vytlačiť.

Avšak interaktívne noty sú tzv. „gamechanger“ pre hudobníkov a predstavujú významný posun v doterajšom spôsobe hry na hudobnom nástroji. Interaktívne noty by sa dali charakterizovať ako digitálne noty, ktoré sa automaticky posúvajú na obrazovke v súlade s hudbou, a teda, dalo by sa povedať, že sú to noty, ktoré vlastne ZNEJÚ.

Ale to nie je ich jediná výhoda. Takéto noty dávajú hudobníkom možnosť interakcie s notami. Potrebujete noty v inej tónine? Chcete ovládať tempo prehrávania? Medzi interaktívne funkcie patrí aj prehrávanie s ovládaním tempa, transpozícia, nastaviteľná veľkosť notového záznamu, výber melodických nástrojov a ďalšie. Čo znamená, že si svoje vybrané noty môžete prispôsobiť, prehrávať a tlačiť za pár minút!

Väčšina notových záznamov, ktoré u nás nájdete, sú nie len súbory v PDF formáte určenom na stiahnutie resp. vytlačenie ale ich súčasťou je aj INTERAKTÍVNA verzia, ktorá je ich pridanou hodnotou.

V súčasnosti poskytujeme viac ako 300 000 digitálnych nôt k piesňam od najznámejších slovenských ale aj zahraničných autorov.

A každý deň pracujeme na tom, aby sa naša ponuka rozširovala a aby ste stále mali čo hrať.