Pre stiahnutie nôt sa prosím prihláste.

Notypiesni.sk - noty, ktoré znejú


Stránka NOTYpiesni.sk vznikla v roku 2013 ako prvá webová stránka poskytujúca digitálne noty na Slovensku. Bol to čas, kedy sme si všimli, že digitalizácia v IT oblasti prenikla aj do hudobného sveta a priniesla so sebou obrovskú zmenu, o ktorú sme sa s vami, našimi zákazníkmi, chceli podeliť.

Predstava, ako muzikant cestuje na svoje vystúpenie s kufríkom plným nôt sa už pomaly stávala minulosťou... Vďaka digitálnym notám bolo zrazu možné mať niekoľko desiatok dokonca aj stoviek nôt k dispozícii vo svojom počítači, tablete alebo telefóne a v prípade potreby si ich vytlačiť.

Digitálne interaktívne noty


Avšak interaktívne noty sú revolúciou pre muzikantov a predstavujú inovatívny spôsob zobrazovania notových zápisov. Interaktívne noty by sa dali charakterizovať ako digitálne noty, ktoré sa automaticky posúvajú na obrazovke v súlade s hudbou, a teda, dalo by sa povedať, že sú to noty, ktoré vlastne ZNEJÚ.

Interaktívne noty už neslúžia len na statické zobrazovanie nôt. Všetky interaktívne noty si teraz môžete prehrať/vypočuť vo Vami definovanom tempe prehrávania. V interaktívnych notách je možné dokonca aj zmeniť velkosť samotného notového zápisu. Zíde sa to, ak chcete napríklad tlačiť na menší alebo väčší formát papiera ako formát A4.

Interaktívne noty si môžete dokonca zväčšovať, zmenšovať, prípadne inak optimalizovať ich zobrazenie podľa vašich potrieb.

Reálnu ukážku interaktívnych nôt si zobrazíte aj TU.

Možnosť interakcie s notami

Výhod, ktoré ponúkajú naše interaktívne noty je oveľa viac. Takéto noty dávajú hudobníkom možnosť interakcie s notami. Potrebujete noty v inej tónine? Chcete ovládať tempo prehrávania? Medzi interaktívne funkcie patrí aj prehrávanie s ovládaním tempa, transpozícia, nastaviteľná veľkosť notového záznamu, výber melodických nástrojov a ďalšie. Čo znamená, že si svoje vybrané noty môžete prispôsobiť, prehrávať a tlačiť za pár minút!

Väčšina notových záznamov, ktoré u nás nájdete, sú nie len súbory v PDF formáte určenom na stiahnutie resp. vytlačenie ale ich súčasťou je aj INTERAKTÍVNA verzia, ktorá je ich pridanou hodnotou.

V súčasnosti poskytujeme viac ako 300 000 digitálnych nôt k piesňam od najznámejších slovenských ale aj zahraničných autorov.

A každý deň pracujeme na tom, aby sa naša ponuka rozširovala a aby ste stále mali čo hrať.